A szépítő szőlő és a gyógyító bor titka

Javában tart a szőlő és szüretelési szezon, így azontúl, hogy mennyire finom jó tudni, hogy számtalan hasznos anyag rejlik ebben a gyümölcsben.
Ha a szeretnéd bőrödet megfiatalítani, a szőlő kincsnek bizonyul: akár nassolod, akár krém vagy olaj formájában használod, csodát művel a bőröddel. Olyan hatóanyagokat tartalmaz, amelyek kisimítják a ráncokat, védik a bőrt, és ráadásul még karcsúsítanak is.





A mag titka:
A Bordeaux-i Egyetem kutatói felismerték, hogy a szőlőmag természetes anyagai különösen hatásosak az idő előtti öregedést okozó szabad gyökök ellen: szabályozzák a sejtek vérrel való ellátását, feszesítik a kollagénrostokat, és lassítják a bőr puhaságáért felelős savak leépülését. A szőlőmag szuperhatékony a ráncok ellen!
Simító gyümölcssav
A szőlő húsa igen sok gyümölcssavat tartalmaz, amely turbósebességgel újítja meg a bőrsejteket. Az elhalt hámsejtek gyorsan leválnak, és helyet adnak a friss bőrnek, amitől az arc feszessé válik, megfiatalodik. A zsenge szőlő húsa még a legérzékenyebb bőrűeknek is bátran ajánlható.

Levélfürdő narancsbőrre
Mivel a gyümölcs és a levél beindítja az anyagcserét, a méreganyagok nem raktározódnak, hanem gyorsan távoznak a nyirokutakon, és feszesítik a bőrt. Készíts karcsúsító, feszesítő szőlőlevélfürdőt, amely a bőrt megnyugtatja és megvédi a kiszáradástól! Moss meg 50 szőlőlevelet, tedd egy kád 38 °C-os vízbe, s várd meg, amíg az értékes hatóanyagok kioldódnak. Mártózz meg a vízben, majd bőrödet masszírozd át szőlőmagolajat tartalmazó testápolóval.
Méregtelenítés és böjt
Egy napig ne egyél egyebet, mint 2 kg szőlőt. A gyümölcssavak és a ballasztanyagok kitisztítják a beleket, erősítik a vesét és a májat, megfiatalítják a bőrt.
A méregtelenítésnél intenzívebb hatású a szőlőböjt: 3 filter zsurló- és csipkebogyóteát önts le 0,5 l langyos vízzel, 5 percig hagyd állni, majd szűrd le. A teát keverd össze 1 l, fele-fele arányban piros, illetve fehér szőlőből készült szőlőlével. Óránként kortyolj el belőle egy-egy pohárral, és egész napra elosztva igyál meg hozzá 1 l ásványvizet.

A régi orosz közmondásra – miszerint „A leves után hajts föl egy pohár bort, egy rubellel rövidíted meg a doktort!” – ma már koccintanak a szakemberek is, akik komoly egészségjavító hatást tulajdonítanak a mérsékelt borfogyasztásnak.
Mindenre jó?
Walter Willet amerikai táplálkozáskutató azt állítja, hogy napi egy-két pohár bor elfogyasztása 30-40 százalékkal csökkentheti a szívbetegségek okozta halál veszélyét. A Howard Egyetem klinikájának munkatársai szerint a mérsékelt borivókat kevésbé fenyegeti a sárgafolt-elfajulás, az az időskori állapot, amely akár vaksághoz is vezethet. A kutatások során kiderült, hogy absztinens társaikénál erősebb a csontozata azoknak a változókoron túljutott nőknek, akik naponta megisznak egy-két pohár bort, de ezzel csökkenthető a cukorbetegség kialakulásának és az epekő képződésének a veszélye is.
 Hogyan hat? 
Az alkohol tágítja a verőereket, ezáltal javítja a vérkeringést – márpedig a szívinfarktust általában az okozza, hogy egy vérrög elzárja az oxigént szállító vér útját a szívizmot ellátó érben. A mértéktartó borfogyasztás emeli a HDL-koleszterin szintjét (ez segít megszabadítani a szervezetet az érelmeszesedést okozó koleszterintől), a különösen a vörösborban bőven megtalálható antioxidánsok pedig gátolják az LDL-koleszterin oxidációját (ez a folyamat károsítja az érfalakat).
A szőlőmagolaj élettani hatása:
  • Antioxidáns anyagokban, bioflavonokban, telitettlen linolsavban gazdag;
  • Magas az E-vitamin tartalma ( 8-10mg/ 100g);
  • Megvédi az érrendszert a meszesedéstol, erosíti a vérereket és hajszálerek falait, befolyásolja a vér koleszterin tartalmát;
  • Javítja a látást, agyérelmeszesedésben szenvedok memóriáját;
  • Javítja, a bor simaságát, rugalmasságát biztosítja, megelozi a korai öregedést.
Ajánlott fogyasztás: napi egy teás kanálnyi mennyiség.
forrás: elixir.hu

Megjegyzések